Gezilecek Yerler

Çıralı, Kemer ilçesine bağlı Ulupınar mahallesinin mevkiidir. Beydağları Sahil Millî Parkı sınırları içinde yer alan Çıralı, üç kilometre kumsalın oluşturduğu sahil şeridinde koruma altındaki deniz kaplumbağalarının üreme alanıdır. Kumsal denizden itibaren yumuşak bir eğimle yükselmektedir.

Yanartaş

Olimpos'un Sönmeyen Ateşi: Yanartaş, Antalya'nın Kemer ilçesi Çıralı köyü yakınlarında küçük, tarihi ve turistik önemi olan doğalgaz kaynağı. Denize yakın manzaralı bir konumda yer alır, taşlar arasından çıkan alevler turistlerin ilgisini çekmektedir. 2500 senedir yanmaktadır, Yunan mitolojisine de konu olmuştur.

Olimpos

Antik Likya'nın en önemli liman kentlerinden biri olan Olimpos, tarih boyunca mitolojiye konu olmuştur. Konumunun elverişliliği nedeniyle korsanların barınağı olan Olimpos, bugün sahip olduğu tarihsel değerleri, 3200 m2'lik muhteşem sahili, endemik bitkileri, Caretta Caretta'ları, Chimera'sı, tüm sportif etkinliklere olanak veren muhteşem doğası ve pansiyon olarak kullanılan meşhur ağaç evleri ile tüm dünyada tanınmaktadır.

Tahtalı Dağı

Tahtalı Dağı, Kemer sahil şeridinin en yüksek noktasıdır. 2365 metre yüksekliğe sahiptir. Batı Toroslar’ın içerisinde yer alan Olimpos Beydağları Milli Parkı sınırlarında bulunmaktadır. Sahil şeridi boyunca ilerlerken tüm haşmeti ile selam duran Tahtalı Dağı’nı farketmemek mümkün değildir. Antalya’ya yaklaşık 60 km, Kemer’e 18 km, Olimpos Antik Kenti’ne 35 km, Adrasan’a ise yaklaşık 50 km mesafededir.